Podoart Podoloji Dilara Polat Oymagil
Merhaba, ben Dilara Polat Oymagil. Çalışma hayatım boyunca Diyabetik ayak hastalarıyla ve onların problemleriyle sık sık karşılaştıktan sonra podoloji okumaya ve bu alan da ilerlemeye karar verdim. 2019 Yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde Podoloji bölümünü kazanıp 2021 yılında bölümü ikincilikle bitirerek mezun oldum.
3 Aralık 1986 Ankara doğumluyum. Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesinde Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünü okuduktan sonra yerel, medikal bir firmada çalışmaya başladım. Yara bakım ve Ostomi alanlarına duyduğum ilgi sebebiyle bu alanlarda ilerlemek istedim ve Alman bir medikal firmaya geçiş yaptım. Orada uzun yıllar çalıştıktan sonra bir danimarka firmasına geçtim. Her yıl düzenlenen yara kongreleri ve kurslarına katılıp yara ve yara bakım ürünleriyle ilgili bilgi ve becerilerimi tazeledim.

2021 yılında bir podoloji kliniğinin işletmesini devralıp 2022 yılında da tamamen devraldıktan sonra kendi podoloji kliniğimi işletmeye başladım.

PodoArt’ın kurucu podoloğu olarak amacım insanların hayatına titizlik ve özenle dokunabilmek ve en önemli unsurlardan biri olan ayak sağlığı konusunda yardımcı olabilmek.